DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Čištění koberců‚ čalounění‚ automobilů

Pro alergiky

Roztoči u nás doma

Alergie na prachové roztoče

Příznaky alergie na roztoče se mohou projevovat jako svědění, kýchání, zánětlivý a infekční ekzém, slzení a zrudnutí očí a tekutá rýma. Mnoho lidí, kteří trpí touto alergií ráno kýchá, když vstávají a obvykle se to zlepší poté, co opustí ložnici.

Co jsou roztoči?

Typičtí prachoví roztoči měří 420 µm na délku a 250-320 µm na šířku. Jejich tělo má válcovitý tvar s brázděnou kutikulou. Mají stejně jako ostatní roztoči 8 nohou, ale šířit se mohou i vzduchem při jeho víření. Jsou zdaleka nejčastější příčinou alergie dříve obecně nazývané "alergie na bytový prach".V našich podmínkách jsou nejvíce rozšířeny tyto druhy bytových roztočů: Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides farinae a Euroglyphus maynei.

Co potřebují ke svému životu?

Roztoči se živí v první řadě drobnými odpadnutými částečkami povrchu kůže. Jejich potrava pochází také z mikrosvěta, který z těchto zbytků žije. Mrtví roztoči však mohou nadále škodit svými alergeny.

Co jsou to roztočové alergeny?

Alergeny jsou nejvíce obsaženy v jejich výměšcích, především ve fekáliích. Jde o relativně těžší složku prachu s větší tendencí se usazovat na zem.

Kde se nejvíce vyskytují?

V koberci roztoči prakticky nežijí, nemají tam pro život vhodné prostředí, dostávají se tam až sekundárně z postelí a pohovek. Jsou tam jen jejich exkrementy, které se snadno odstraní extrakční metodou čištění. Důkazem neschopnosti roztočů žít v koberci je, že se v kancelářích roztoči nevyskytují. Nejvíce roztočů žije v našich matracích, kde mají dostatek potravy (částečky kůže), je tam tak akorát teplo a vlhko. Malá část sídlí také v pohovkách.

Jak zmírnit či předcházet alergickým reakcím?

Extrakční čištění je ideálním řešením pro alergiky. Z koberce a čalouněného nábytku se odstraní většina roztočů a jimi produkovaných alergenů. Pokud byste se chtěli zcela zbavit roztočů, doporučuji extrakční vyčištění matrací s použitím čistícího přípravku RM 772 Mitex. Toto protialergické čištění vede k odstranění roztočů na 6-9 měsíců

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz